Shpërthen Lubonja/ Të vijnë të na arrestojnë ne, ose …

Kliko per me shume info

Emisioni “Të Paekspozuarit” mbrëmjen e sotme po trajton temën e falsifikimit të Sekretarit të Shtetit të Delaware të SHBA-së, e cila është fituese e lotit të parë prej 18 milionë euro për rindërtimin e Unazës së Madhe.

Departamenti i Korportave të Delaware ka deklaruar se dokumentat nuk janë autentike dhe nuk e kanë origjinën nga zyra e Sekretarit të Shtetit të Delaëare.

Kliko per me shume info

Lidhur me këtë temë analisti Fatos Lubonja i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në News24 ka thënë se me publikimin e këtyre dy dokumenteve autoritetet duhet të ngrihen.

Sipas Lubonjës ose duhet të arrestohen ata që janë në studio nëse dokumentët e prezantuara në emisionin nuk janë të sakta, ose të arrestohet qeveria.“Kjo është e tmerrshme. Tani pas kësaj ose të na arrestojnë neve këtu në studio, ose të shkojnë të arrestojnë qeverrinë. Nuk duhet të vijohet më me këtë qetësi”,- tha Lubonja.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here