Shokon Grida Duma/ Protestën e organizoi Qeveria

Kliko per me shume info

Depuetetja Partisë Demokratike, Grida Duma mbrëmjen e sotme në një intervistë në studion e emisionit “Open” në Top Channel tha se protestën e studentëve e organizoi qeveria.

“Ju protestën e krijuar vetë, i quajtët nxënësit ngelësa  e pastaj ju dhatë të drejtë. Më pas gjojash u tërhoqët”, – deklaroi Duma përballë ministres Lindita Nikolli.

Kliko per me shume info

Duma në fakt është një nga ikonat e UET, Universitetit të Henri Çilit, të cilët kanë heshtur për ligjin e Arsimit të Lartë, dhje sot kur fliste me gjasme pro studentëve, na tha se protestën e organizoi Rama.

Kurse studentët nga ana tjetër prej tre ditësh, kanë protestuar para Minsitrisë së Arsimit dhe përtej heqjes së tarifës për provimet  e mbartura,  thelbi i kësaj proteste qëndron tek ligji i Arsimit të Lartë.

E Grida sot e ka pranuar, se ajo është një mbështetëse e Çilit, e cila jo vetëm që nuk ka folur për studentët, por edhe tha se protestën ua organizoi qeveria.

loading...

1 COMMENT

  1. Sa miliona ke marr nga Qili?? Ik zhduku shteti bahet me koke e jo me byth. Se clidhje keni me te djathten ju qe ju ban 100 mij leke ondulacioni cdo dite, sa delni nga shpija, nuk e di??
    As PD nuk i ka lan gja mangut kusise ne kohe te vet. Ju lezetu ne 93-96, nuk donte vec tepsine

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here