Publikohet koleksioni i orëve të Enver Hoxhës

Kliko per me shume info

Orët në foto dikur kanë qenë të ish diktatorit shqiptar Enver Hoxha. Pas rënies së komunizmit, shumë objekte të tij u bënë të lakmueshme nga shumë koleksionistë.

Orët në fjalë, janë të markave të njohura dhe dallojnë nga të zakonshmet, pasi janë prej ari.

Kliko per me shume info

Disa janë me rripa lëkure e të tjera me zinxhir. Sot, ato gjenden në duart e koleksionistëve./TCH/

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here