Pamje me dron, shihni uraganin që krijuan studentët sot në Tiranë (VIDEO)

Në këto momente studentët e Shqipërisë po organizojnë një ndër protestat më masive të organizuar prej vitesh.

Mësohet se mijëra studentë janë mbledhur përpara Ministrisë së Arsimit dhe kërkojnë uljen e tarifave të larta që paguajnë në universitete.

Kliko per me shume info

Sic mund t’a shihni në videon e bashkëngjitur lajmit, mijëra të rinj kanë pushtuar Tiranën për të kërkuar të drejtat e tyre.

Kjo protestë është planifikuar, nisur e organizuar nga vetë studentët pa asnjë forcë politike. /Lajmifundit.al

loading...