Po i ruante për të blerë tokë, dhia i ha pronarit 20 mijë eurot

Kliko per me shume info

Familja Simiq nga Ranilovici, fshat afër Aranxhelovaci në qendër të Serbisë, po ruante paratë për të blerë 10 hektarë tokë me qëllim që të zgjeronte fermën.

Çdo gjë po shkonte për mrekulli, deri në momentin kur lanë paratë në tavolinë para se të takoheshin me shitësin e tokës dhe në atë moment harruan ta mbyllnin derën e shtëpisë.

Kliko per me shume info

Milena Simiq është shprehur për Aranxhelovac Info:
U zgjuam herët dhe numëruam paratë sepse po vinte pronari i tokës. Vendosëm paratë në tavolinë me qëllim që ta nënshkruanim kontratën dhe t’ia jepnim paratë. Pastaj shkuam në kuzhinë për të ngrënë kafjall”

Më tej ajo ka shtuar:
Vjehrri doli jashtë për të ushqyer lopët, si çdo mëngjes, por nuk e vërejti se kishte lënë derën e hapur. Ky ishte shkaktari i fatkeqësisë sonë”

Familja Simiq vendosi të përballonte humbjet duke prerë dhinë dhe luti gazetarët që të qëndronin për drekë.

loading...

1 COMMENT

  1. Ma mire Dhia se Qerrevia. Ju paste ike e keqja. Po ju lutem dhine na e sillni ne Shqipni qe ta bajme antare te kryesise te leshelise

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here