Dekretimi i Lleshit, Meta: Grada, shkelte me këmbë Kushtetutën

Kliko per me shume info

Presidenti Ilir Meta i ftuar në një intervistë në televizionin “A2” ka folur për dekretimimin e Sandër Lleshit, në postin e Ministrit të Brendshëm, pasi kryeministri Rama e propozoi për të dytën herë si kandidat.

Meta u shpreh se një ndër problemet thelbësore me Lleshin ishte grada e tij Gjeneral, sepse kjo shkelte me këmbë Kushtetutën.

Kliko per me shume info

“Raportet e mia me të gjitha institucionet janë të hapura, korrekte dhe institucionale. Për shumë çështje kam njoftuar zotin Ruçin në mënyrë institucionale që edhe Kuvendi të ketë një informacion për atë çfarë ndodh.

Sa i përket Sandër Lleshit, problematika që konstatova është e rëndësishme për Kushtetutën.

Sa për rastin e Demirajt, nuk ka asnjë lidhje me rastin e Dritan Demirajt, çdo gjë është mashtrim”,- u shpreh Rama.loading...

1 COMMENT

  1. Po pse nuk e thoshte ky ne refuzimin e pare por kerkonte ta thoshte ne Parlament me dyer te mbyllura?…. cfare kishte per te mos e thene publikist apo edhe zyrtarisht ne refuzimin qe i dergoi Kryeministrise?… apo donte te bente enigmatikun… Kokelopa!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here