Priten provokime nga grekët në Bularat, Antiterrori zbarkon në Gjirokastër

Kliko per me shume info

Pas aksionit blic të Policisë së Gjirokastrës të kryer një natë më parë në Nivicë të Tepelenës, ku u arrestua 24-vjeçari Aurelio Gumeni dhe u kapën 124 kilogramë drogë, burime bëjnë me dije se mbrëmjen e stome në Gjirokastër kanë zbarkuar efektivë të Antiterrorit.

Ende nuk ka të dhëna zyrtare se përse Antiterrori ka dërguar efektivët e vet në Gjirokastër, ndërsa kujtojmë se më 8 djetor ekstremisti grek i vrarë nga një shkëmb zjarri me Forcat RENEA ka të dyzetat e tij. Për këtë është folur se mund të vijnë në Bularat edhe ekstremistë nga Greqia.

Kliko per me shume info

Nga ana tjetër Artan Hoxha dhe jo vetëm, kanë bërë thirrje për protesta në Gjirokastër, pas vrasjeve të fundit të shqiptarëve në Greqi.

Burime bëjnë me dije se në pikën kufitare të Kakvijës shërbim të përforcuar. Deri më tani 1 autobus nga Selaniku dhe 3 nga Athina janë të kënfirmuar se do të vijnë, ndërkohë janë përforcuar shërbimet edhe në kufirin e gjelbërt.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here