Nuk është ashtu si duket, studentët: I hapëm rrugën ambulancës bosh, provokim!

Kliko per me shume info

Kjo skene ka terhequr vemendjen e shume mediave gjate dites se sotme. Nje ambulance qe u ndodh ne rrugen e Durresit pikerisht ne kohen kur studentet po protestonin para ministrise se Arsimit.

Te rinjte qe kishin bllokuar qarkullimin e automjeteve, i hapen rrugen ambulances ndersa ne nje postim ne rrjetet sociale thuhet se gjithcka ka qene nje provokim nga segmente te shtetit pasi ne ambulance nuk ka pasur asnjeri.

Kliko per me shume info

Mjeti ka qene bosh dhe ka kaluar aty sa per te provokuar studentet. Postimi ne rrjetet sociale:

Qeveria dergon ambulanca bosh qe pastaj mediat e qeverise te thone studentet bllokuan ambulancen. Po ajo qe ndodhi eshte krejt ndryshe, sic mund ta shikoni, jo vetem qe studentet jane qytetar te ndergjegjshem, por i kane hapur rruge ne kohe rekord ambulances.

Gepostet von Qytetarët Për Parkun am Donnerstag, 6. Dezember 2018

Qeveria dergon ambulanca bosh qe pastaj mediat e qeverise te thone studentet bllokuan ambulancen. Po ajo qe ndodhi eshte krejt ndryshe, sic mund ta shikoni, jo vetem qe studentet jane qytetar te ndergjegjshem, por i kane hapur rruge ne kohe rekord ambulances.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here