Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

10 euroshi dhe letra e turqve që përlotën greqinë

Një gjest i mrekullueshëm ka përlotur të gjithë greqinë.

Disa emigrantë të cilët kanë kaluar nga kufiri i Turqisë kanë përdorur disa dru të një banese pa lejen e pronarit dhe në momentin që janë larguar kanë lënë një letër dhe 10 euro.

Në pamundësi për ta kuptuar shënimin dhe i çuditur me lekët, pronari shkon tek një i afërmi i tij që flistë anglisht.

Në letë shkruhej:

“Ne jemi një grup personash që po largoheshim nga Turqia. Mbrëmë ishte ftohtë dhe na duhej të ndiznim një zjarr. Përdorëm disa nga drutë tuaja, kështu ju lutem pranoni këtë 10 eurosh”.

Ky gjest i rallë po bën xhiron në mediat greke në një kohë që Greqia është bërë porta hyrëse e emigrantëve që ikin nga Siria, por edhe e kurdëve e mbështetësve të Gylenit që largohen nga represioni i regjimit të Erdoganit.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet