Patozi nuk kursehet: Republika e Re shuan zjarrin e Unazës

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike Astrit Patozi është shprehur se opozita nën drejtimin e Lulzim Bashës nuk frymëzon.

Në një intervistë në emisionin “Byro Politike“ në ABC News Patozi tha se opozita e as Basha dhe as Klevis Balliu nuk frymëzon.

Kliko per me shume info

“Banorët janë ngritur që të mos u prishen shtëpitë, janë në të drejten e tyre legjitime. Opozita në këtë protestë është si gjuhetarët që dalin për të gjetur pre rrugës. Opozita nuk frymëzon . As Basha, as Klevis Balliu. Republika e Re e shuan zjarrin e Unazës së Re.

Opozita bën mirë që i mbështet, por duhet të jetë e sinqertë me ta. Kur të shkoje aty të thotë jam këtu që shtëpitë mos prishen.Nuk ka pse proteston te Astiri për korrupisionin e qeverisë“, – ka vazhduar ai.

Ndër të tjera Patozi gjatë fjalës së tij ka theksuar se nëse opozita shfaqet tek protesta e studentëve do ta prishë atë

loading...