Në arrati, gjykata vendos paraburgim për Gruevskin

Gjykata ka miratuar paraburgim 30 ditor për ish-kryeministrin Nikolla Gruesvki, për rastin “Titanik”.

Kërkesa për paraburgim për rastin në fjalë vjen pasi ditë më parë Kuvendi i hoqi imunitetin Gruevskit.

Kliko per me shume info

Gjykata miratoi kërkesën e PSP-së dhe Gruesvkit i cili është në arrati.

Seanca e sotme gjyqësore për këtë rast filloi me një orë vonesë, për shkak se me vonesë u sollën nga Burgu i Shutkës dy të akuzuarit e tjerë Mile Janakievski dhe Kirill Bozhinovski. /Lajmifundit.al

loading...