Dy deputetë kundër Kryemadhit: Erion Veliaj është vetëm fasadë

Për ish-ministren e Integrimit, Klajda Gjoshën, kryebashkiaku Erion Veliaj është vetëm fasadë dhe propagandë.

Në një intevistë për Bw, Gjosha tha se Veliajt nuk i interesojnë problemet e vërteta të qytetit por vetëm fitorja.

Kliko per me shume info

“Ajo çka realisht bën Veliaj është fasada dhe propaganda politike, atij nuk i interesojnë aspak problemet me të cilat përballen njerëzit.

Veliaj s’do tja dijë për njerëzit, por vetëm për fitoren e radhë. Pavarësisht fasadës së tij këtë herë Veliaj do mundet shumë lehtë, pasi njerëzit arrijnë ta shohin se çfarë është duke bërë.”- u shpreh ish-ministrja.

Pas kreut të grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, Gjosha është politikania e dytë që i del kundër Kryemadhit.

loading...