Xhafaj flet pa dorashka, dorëheqja ishte vendim …

0

Ministri tashmë i dorëhequir fatmir Xhafaj, në fjalimin e tij të fundit përshëndetës nga ky post ka komentuar dorëheqjen e tij.

Xhafaj ka thënë se ee ka dhëën dorëheqjen pa asnjë imponim, ndërsa ka theksuar se kryeministri Edi Rama e ka mbështetur gjatë kohës që ishte në këtë detyrë.

Kliko per me shume info

“Po largohem nga kjo detyrë, rrjedhojë e një vendimi të pa imponuar nga ndonjë rrethanë objektive, apo subjektive, por si një vendim i marrë besoj në kohën e duhur, pasi përmbusha, besoj, më së miri objektivat kryesore që i vura vetes në ditën kur vendosa ta pranoja dhe ri-pranoja këtë sfidë”,- tha Xhafaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.