Vizitë e rrallë/ Dy ‘precedentët’, takim në Kalabri

0

Kaq qenë një vizitë e rrallë kjo e sotmja në Kalabri ku u bashkuan dy presidentët, ai i Italisë, Sergio Mattarella dhe i Shqipërisë, Ilir Meta.

Por kjo vizitë në vendin e Arbëreshërve ka pasur edhe një simbolikë tjetër.

Kliko per me shume info

Ajo ishte një vizitë e dy ‘precedentëve’, ku Mattarella rrëzoi dekretin e ministrit të Ekonomisë së Italisë dhe presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta nuk dekretoi ministrin e Brendshëm të Edi Ramës.

Vizita e dy presidentëve në Kalabri u organizua nga presidenti i Shqipërisë, për të nderuar Heroin kombëtar Gjergj Kastrioti-Skëndebeu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.