Vijojnë protestat, banorët e Artirit paralajmërojnë bllokimin e rrugës

1

Rehabilitimi i Unzës së Madhe ka bërë që banorët e zonës së ‘Astirit’ në Tiranë prej ditësh të vijojnë protestat kundër prishjes së banesave të tyre, të cilat i prek projekti.

Sot banorët në orën 10:00 kanë paralajmëruar se do të bllokojnë sërish rrugën dhe nuk do të lejohet qarkullimi i mjeteve.

Kliko per me shume info

Ata njëzëri e kanë cilësuar vendimin në fjalë të padrejtë, ndërsa janë shprehur se nuk do të lejojnë shembjen e banesave deri në marrjen e dëmshpërblimit.

Kujtojmë se dje për disa orë banorët e kësaj zone bllokuan të dyja anët e Unazës së Re, ndërsa protestuan me pankarta në duar. Bashkë me ta kanë qenë edhe disa deputetë të PD-së, madje edhe kryedemorkati Lulzim Basha

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.