Varrimi i Kacifas, Tsipras: Greqia veproi si duhet

0

Kryeministri i Greqisë ka folur për mediat greke pas varrimit të minoritarit grek Kostandinos Kacifas.

Në një intervistë për kanalin televiziv Alpha, Tsipras ka komentuar të gjitha çështjet kritike për Greqinë aktualisht.

Kliko per me shume info

Në lidhje me çështjen Konstandinos Kaçifas dhe reagimin zyrtar të palës greke , ka deklaruar se:“Sot është një ditë zie për homogjenët dhe për familjen, nuk do doja të bëja një koment të veçantë, sepse kuptoj ditët e zisë, kuptoj nënën e shkretë, prandaj dhe këto orë janë tepër të kuptueshme dhe zemërimi, hidhërimi, nervozizmi, nuk e kundërshtoj këtë. E vetmja gjë për të cilën ju siguroj është se Greqia veproi siç duhet, siç parashikohet në raste të tilla”,- tha Tsipras.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.