Vajza nga Tirana merr peshqit dhe i fut në çantë

0

‘Vesi del me shpirtin’ është një thënie e urtë shqiptare e cila mesa duket rezulton që të jetë shumë e vërtetë.

Edhe pse çdo biznes ëhstë i pajisur me kamera, sërish ka njerëz (të cilët nuk e meritojnë titullin qytetar’, që ende vazhdojnë të bëjnë gjeste të pahijshme dhe turpëruese.

Kliko per me shume info

Një pronar biznesi në Tiranë ka denoncuar dy vajza të cilat kanë vjedhur peshk në dyqanin e tij.

Një rast i tillë ka ndodhur edhe ditën e sotme në një dyqan peshku në “Tregun elektrik” në kryeqytet.

Një vajzë e re e cila kishte shkuar në dyqan për të blerë peshq, ka marrë dy prej tyre nga kova e ngrirjes dhe i ka futur siç ishin në çantë.

‘Ajo mori peshkun dhe u largua. Ne e lamë të lirë nuk e denoncuam. E lamë të lirë pasi unë nuk isha në dyan, nëmoment punonjëses i kishte ikur sepse në qoftë se e shikoni dyqanin ka edhe klientë të tjerë.”

Nuk dihet nëse vajza e bëri këtë veprim turpërues prej urisë dhe varfërisë apo thjesht e ka “ves”, shkruan pronari i biznesit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.