Del urdhëri tjetër i Sandër Lleshit: Shmangni nga shërbimi policët bark-derra

2

Nje urdher i Ministrit te Brendshem i pasqyruar ne strukturat e varesise ne policine e shtetit, kerkon vec te tjerash shmangien e efektivave te policise me bark te madh.

 

Kliko per me shume info

Ne nje leter drejtuar komisariateve, zv.drejtori i policise se Tiranes Dhimitraq Ziu kerkon vendosjen ne zbatim te urdherit te Ministrit te Brendshem ku thekson se duhet te shmangen nga sherbimet e dukshme ne rruge dhe ne vende publike, policet e quajtur ndryshe bark-derra.

Me heret Sander Lleshi ka nxjerre edhe urdhera qe kane te bejne me krimet mjedisore, ndeshkimin e djegies se mbeturinave dhe po ashtu ka kerkuar qe efektivat te mos konsumojne kafe ne orarin e punes./lajmifundit.al

2 COMMENTS

  1. Po pse faji i shqiptareve eshte qe jan ba barkthitharkut? Harroje fajin e ka leshelia dhe AKU i famshem 15 vjecar.. Ma mire te mos kete polic qe kan vile mbi nje katsh apo nje ndertim per biznes. Keahtu mendoj un qe mos te kapesh veshin e djathte me doren e majte

  2. por ky nuk eshte minister eshte zevendes minister qe ne gjuhen latine shkruhet LESHI e jo LLESHI i rilindjes komuniste

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.