Unaza e Madhe/ ARRSH kërkon prishjen e banesës së Nexhmije Hoxhës

1

Ndërtimi i Unazës së madhe prek edhe banesat e nexhmije Hoxhës, bashkëshortes së diktatorit Enver Hoxha dhe atë të Rustem Peçit.

Sipas Report TV, lajmin e ka bërë të ditur avokati i familjes Idajet Beqiri, i cili konfirmoi se përfaqësues të qeverisë kanë shkuar tek banesa e Nexhmije Hoxhës dhe e kanë vënë në dijeni se një pjesë e godinës 2- katëshe ku ajo jeton do të prishet në kuadër të projektit për zgjerimin e “Unazës së Madhe”.

Kliko per me shume info

Sipas Beqirit, të vesë së diktatorit Enver Hoxha nuk i kanë paraqitur asnjë document, por vetëm një komunikim me gojë se godina do prishet.

Idejet Beqiri u shpreh se në katin e parë godinës 2-katëshe jeton familja e Rustem Peçit, kryetari i Komitetit Kombëtar të Veteranëve të Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare. Zoti Beqiri argumentoi se nëse prishet një pjesë e godinës ajo rrezikon të shembet e gjitha.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.