Thaçi për Vuçiç, më mirë flas me një dreq

0

Ditën e nesërme pritet takimi midis presidentit të Kosovës dhe homologut serb në Bruksel, ndërsa gjatë kësaj kohe Hashim Thaçi ka thënë në një intervistë do të dialogonte me një dreq sesa me të (Aleksandar Vuçiç).

Gjatë intervistës për ‘KosovaPress’, presidenti kosovar Hashim Thaçi ka konfirmuar takimin dhe ka shpjeguar se çfarë pret në Bruksel.

Kliko per me shume info

Kreu i Shtetit të Kosovës e quan një takim të vështirë dhe se më me dëshirë do të dialogonte më një dreq sesa me homologun serb Aleksandar Vuçiç.

Thaçi shpjegon se nuk pret që nesër të arrihet një marrëveshje mes dy vendeve. Ndërkohë takimi i ditës së nesërme është katërti mes Serbisë dhe Kosovës me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.