Tentoi t’i vidhte banesën dhe e dhunoi, në pranga tropojani

0

Policia e Tropojës ka vënë në pranga një shtetas, nën akuzën e tentatives se vjedhes.

Policia ka bërë me dije se në pranga ka rënë shtetasi Syl Ç, i cili pasi është munduar ti vjedhë banesën i ka shkaktuar dëmtine të lehta.

Kliko per me shume info

Njoftimi i plotë:

Tropojë.

Tenton ti vjedhë banesën një shtetasi, arrestohet nga Policia.

Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Tropojë, arrestuan në flagrancë shtetasin:

– Syl Ç, banues në fshatin Shoshan, Tropojë.

Arrestimi i tij u bë pasi në orët e para të datës 02.11.2018, ka tentuar ti vjedhë banesën shtetasit A.P., banues në fshatin Shoshan, Tropojë, ku gjatë tentativës për të vjedhur i ka shkaktuar dëmtime të lehta.

Materialet për veprime të mëtejshme i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tropojë, për veprën penale “Vjedhja me dhunë, mbetur në tentativë”, parashikuar nga nenet 139 e 22 të Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.