Surprizat e motit, ja çfarë kanë parashikuar sinoptikanët

0

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme, e shtunë, 10 nëntor 2018.

Moti vijon me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në Veri dhe zonat Lindore.

Kliko per me shume info

Kjo situatë atmosferike do të na shoqërojë deri vonë pasdite, kur vranësirat shtrihen pothuajse në të gjithë vendin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit qëndrojnë konstante në mëngjes dhe mesditë duke variuar nga 4 gjatë mëngjesit deri 24°C, maksimumi në zonat Perëndimore.

Era do të fryjë kryesisht e lehtë, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Verilindor ndërsa në det krijohet dallgëzim i ulët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.