‘Shpërthen’ Bledi Mane, ‘Dikush t’i flasë budallaqes Mirelë’

0

Gazetari Bledi Mane është shprehur se dikush duhet t’i flasë Ministres së Kulturës, Mirela Kumbaros sepse ajo vazhdon të bëjë gafa.

Në një postim në ‘Facebook’, Mane shkruan se supozohet se Mirela Kumbaro duhet të shkruajë e të nxjerrë nga goja vetëm xhevahire, estetike, gramatikisht dhe kulturalisht të jetë perfekte por duket se e ka humbur toruan.

Kliko per me shume info

Më tej ai tregon se Kumbaro ka postuar në rrjete sociale një thirrje për qytetarët, e cila nuk është aspak etike.

Postimi i plotë:

Skandali pa kulturë i ministres së kulturës, dikush duhet ti flasë budallaqes mirelë! Supozohet te shkruaje e te nxjerre nga goja vetem xhevahire, estetikë, gramatikisht dhe kulturalisht te jete perfekte por duket se e ka humbur toruan.

Ministrja e kultures të republikes tonë, poston në profilin e saj zyrtar në twitter e na bën nje thirrje te veçante ne taksapaguesve. E perkthyer dhe thene shkurtimisht shkoqur Mirela Kumbaro na keshillon:

“Nëse ne marrim dikë në shtepi dhe ai ose ajo nuk ka libra me vete, ne nuk duhet te shkerdhehemi me atë person”. Pra mos hiqni as breket dhe mos hapni as kembet, keshtu u orienton ministria e kultures se Shqiperise…Ah moj Shqipëri e shkretë që nuk të lenë rehat as të dielave!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.