Shpejtësi e çmendur, deri në 181 km në orë, pezullohen 34 petenta

0

Policia e shtetit ka zhvilluar aksione në akset kombëtare për të goditur rastet e shkeljes dhe mos respektimit të nivelit të shpejtëissë nga perdoruesit e rrugës.

Ja njoftimi i policisë:

Kliko per me shume info

Vijojnë kontrollet nga Policia Rrugore e Tiranës me Radar në rruget interurbane për parandalimin e aksidenteve rrugore.

Pavarësisht kontrolleve te shtuara nga Policia Rrugore e kryeqytetit perseri jane evidentuar shume drejtues mjetesh qe abuzojne me shpejtesine.

Ne keto momente 23 vjeçari nga Fieri eshte konstatuar nga Radari me 160 km/h ne rrugen interurbane Tirane-Durres.

Vetem gjate dy neteve te fundjaves jane pezulluar 34 Patenta per shpejtesi mbi normat e lejuara, shpejtesi qe varionte nga 149 km/h deri ne 181 km/h.

Shpejtesise se te rrezikon jeten.

Respekto rregullat e qarkullimit per te shkuar i sigurt ne destinacion.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.