Rama reagon publikisht: Sandër Lleshi do jetë ministër i Brendshëm, i drejtohem Kuvendit

0

Dy dite pas refuzimit te Presidentit Ilir Meta per ta dekretuar Sander Lleshin ne detyren e ministrit te Brendshem dhe nje dite pasi u takua me kreun e shtetit ne zyren e tij, kryeministri Edi Rama reagon ne lidhje me rokaden ne Ministrine e Brendshme.

Ne nje postim ne twitter ai shprehet: Dakordësi e plotë në Grupin Parlamentar. Kuvendi do të miratojë nesër dekretin e Presidentit për shkarkimin e ish-ministrit të brendshëm.

Kliko per me shume info

Sandër Lleshi do të marrë drejtimin e MB si zëvendës ministër. Por nuk mbaron me kaq. Për më shumë do t’i drejtohem Kuvendit nesër në 10.00.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.