“Rama nuk do të votojë sot në Kuvend Sandër Lleshin si zv.ministër, u tërhoq pas takimit Meta-Xhafaj”

0

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në Facebook, shkruan se Rama është tërhequr nga emri i Sandër Lleshit për postin e zv.ministrit.

Sipas Berishës, Kryeministri është detyruar pas një takimi që ka zhvilluar në mesnatë Xhafaj me Metën.

Kliko per me shume info

POSTIMI I PLOTË

“Ndodhi pas mesnate! Tërhiqet me bisht nën shalë Kallam Dështaku!

Kallam Dështaku nuk do të votojë sot në parlament, ashtu siç rrahu dy ditë me radhë gjoksin dhe paralajmëroi në një sfidë shah-mat se do të votonte në parlament Sandër Lleshin si zëvendësministër-ministër.
U tërhoq, u palos pas një takimi të fshehtë falenderues Meta-Xhafaj të zhvilluar në rrethana të mistershme, e zuri barku trimoshin e siçilistëve. Zhvillime interesante!?!?”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.