Rama flet ashpër për ngjarjen në Bularat: Grekët nuk i kemi armiq, por ka gomerë dhe derra!

0

Kryeministri Edi Rama ka komentuar ngjarjen e ndodhur sot me grekët në Bularat në emisionin “Real Story”

“Unë u kërkoj shqiptarëve të refuzojnë shprehjen “Na erdhi greku”, është njësoj si të thonë na erdhi shqiptari.

Kliko per me shume info

Ky nuk është populli grek, është një grup folklorik një shfaqje e izoliuar. Gekët nuk janë armiqtë tanë, por kanë derra dhe gomerë. Ata përdhosën njëriun e tyre,”, shprehet Rama, ndersa theksoi se kjo ngjarje nuk ndikon ne marredheniet midis dy vendeve./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.