Presidenti Meta nuk dekreton ministrin e ri të Brendshëm, kjo është arsyeja

0

Ilir Meta, Presidenti i Republikës së Shqipërisë ka vendosur të mos dekretojë ministrin e ri të Brendshëm të zgjedhur nga kryeministrit Edi Rama, Sandër Lleshin.

Presidenti Meta nuk ka krijuar bindjen e plotë për kandidaturën dhe ka marrë këtë vendim.

Kliko per me shume info

Kujtojmë se ai kishte kohë deri në 00:00 të mbrëmjes për të marrë vendimin.

NJOFTIMI I PRESIDENCES:

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta nuk ka krijuar bindjen e plotë për t’i dhënë besimin kandidaturës së Z.Sandër Lleshaj si ministër i Brendshëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.