Plaku 90-vjeçar, ‘shtron në dru’ vëllanë e vogël në Vlorë

0

Dhuna në familja ka regjistruar një rast të paprecedentë ën Vlorë. Protagonist është një i moshuar, 90-vjeçar, i cili ka dhunuar fizikisht vëllanë e tij më të vogël, 69-vjeçar.

Për pasojë, sipas Policisë vendore, mësohet se , u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm, për R. B., 69 vjeç, banues në fshatin Tragjas, pasi vëllai, H. B., 90 vjeç, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj tij.

Kliko per me shume info

Komisariati i Policisë Vlorë

Më datë 09. 11. 2018, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm, për shtetasin R. B., vjeç 69, banues në fshatin Tragjas, pasi vëllai, shtetasi H. B., vjeç 90, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj tij. Materialet u referuan në Gjykatën e Shkallës së Parë Vlorë. Ligji nr. 9669, datë 18. 12. 2006, “Për masa ndaj dhunës ne marrëdhëniet familjare”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.