Pasi varrosën Kaçifasin, grekët bllokojnë rrugën në Gjirokastër dhe bëjnë thirrje

0

Grekët të cilët kishin ardhur sot në Shqipëri për të marrë pjesë në varrimin e Kostandinos Kaçifas në Bularat të Gjirokastrës, i cili u vra gjatë një shkëmbimi me armë nga Forcat RENEA, pas varrimit kanë zbritur në rrugën kryesore Dropull-Gjirokastër duke e bllokuar atë.

Nacionalistët grekë kanë bërë thirrje antishqiptare ndërsa mbanin në duar pankarta ku e cilësonin Kaçifasin hero.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.