Njofton Kuvendi, të enjten nuk do të ketë seancë plenare

0

Kuvendi u mblodh sot për të votuar shkarkimin e ish-ministrit tashmë Fatmir Xhafaj, ku para votimit Rama nuk i kurseu disa fjalë për Metën.

Pak më parë Kuvendi ka njoftuar se nuk do të zhvillojë të enjten seancë plenare.

Kliko per me shume info

Seanca e planifikuar të enjten nuk do të zhvillohet pasi maxhoranca do të ketë diskutime në komisionet parlamentare për projektbuxhetin e vitit 2019.

Që prej ditës së djeshme buxheti po shqyrtohet në komisionet përkatëse dhe pas diskutimeve do të kalojë në parlament për votim. Prej nisjes së sesionit të ri parlamentar opozita nuk ka marrë pjesë në asnjë seancë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.