Njihuni me pushkën më të fuqishme në botë

0

Nëse luani ndonjë video-lojë, pa dyshim se do ta zgjidhni një snajper si armën tuaj të preferuar.

Snajperi është një nga armët më të fuqishme në botë, transmeton Telegrafi.

Kliko per me shume info

Kjo teori i është dëshmuar edhe në praktikë nga një ushtar i SAS-it në Mosul të Irakut

Ai kishte qëndruar për plot katër orë në një vend pa lëvizur duke pritur një luftëtar të ISIS-it, i cili ishte i armatosur me pushkën Russian Dragunov.

Dhe pasi kishte arritur ta fus në shënjestër, ky ushtar ia kishte tërhequr këmbëzën pushkës.

Plumbi i snajperit të tij për tre sekonda kishte përshkuar 3.500 metra dhe e kishte goditur në kokë terroristin. Natyrisht, se ka mbetur i vdekur në vend.

Mediat botërore kanë mbetur të shokuar kur morën raportin në lidhje me këtë të shtënë.

Bëhet fjalë për snajperin CheyTac M200. Edhe zyrtarisht është pushka më e fuqishme në botë, kurse çmimi i saj sillet rreth 13.800 dollarë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.