Nëna e Konstatinos Kacifas e inatosur shpërthen ndaj kryeministrit

0

Së fundmi nëna e Kostandinos Kacifa i cili mbeti i vrarë të dielën e 28 Tetorit nga forcat RENEA në Gjirokastër ka dhënë një intervistë për mediat greke ku ka shprehur edhe zhgënjimin nga kryeministri grek.

Sipas saj nuk ka Aleksi Tsipras nuk ka reaguar për këtë çështje madje ajo ende pret një telefonatë nga kryeministri grek.

Kliko per me shume info

“Pse fëmija im rri dhjetë ditë? Z. Tsipras nuk bëri asgjë. Nuk na ndihmoi fare. Ai nuk gjeti një fjalë për të thënë”, është shprehur ajo për median greke.

“A kemi votuar për të dhe çfarë bëri ai? Ne votuam për të. I thashë atij Alex, ti je në anën tonë, ndërsa ai nuk gjeti një fjalë, për të na thënë”, shprehet më tej nëna e Konstantinos Katsifas.

Nga ana tjetër ajo ka falenderuar grekët për mbështetjen që i kanë dhënë në këto ditë, ndërsa pritet që nesër djali i saj të prehet për në banesën e fundit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.