Meta takon presidentin e Francës, ja çfarë diskutuan

0

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir meta, është takuar sot me homologun e tij francez, Emmanuel Macron. Ka qenë vetë kreu i shtetit shqiptar i cili ka bërë pupublik lajmin përmes rrjetit social Facebook.

Meta shkruan se marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy shteteve dhe forcimi i Eruopës, ishin dy çështjet kryesore në fokus të bisedës mes tij dhe presidentit Macron.

Kliko per me shume info

Ja postimi i Metës:

Shumë i lumtur të takoj Presidentin e Francës, Emmanuel Macron, të shpreh vlerësimet për marrëdhëniet tradicionale dhe të shkëlqyera mes dy vendeve dhe rëndësinë e dinamizmit të tyre e njëkohësisht rolin e tij për një Europë më të fortë e më të bashkuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.