Meta nuk e dekretoi/ Balla: Lleshi do jetë ministër me patjetër

0
Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Bala i ftuar në emisionin “5 Pyetje nga babaramo” ka thënë se Sandër Lleshi do jetë ministër me patjetër.

Balla në mënyrë indirekte ka shigjetur Metën duke i thënë se ka bërë lëvizjen e fundit të parënb, ndërsa ka shtuarb se lëvizja e fundit është bërë e para.

“Patjetër Sandër Lleshi do jetë minstër i Brendshmëm. Ka dhe instrumenta të tjera, që i ka Kushetuta. Kurrë në politikë, mos bëj lëvizjen e fundit të parën dhe kurrë mos thuaj fjalën e fundit të parën. Këtë ta mëson shahu dhe kështu është politika. Krizë nuk ka”,- tha Balla.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.