Meta në Kalabri: I lumtur që jam ketu, tek arbëreshët tanë të dashur

0

Presidenti i Republikës Ilir Meta po zhvillon një vzitë në zonat arbëreshe të Italisë.

Ai ka postuar një shenim në faqen e tij në facebook ku jep detaje të kësaj vizite.

Kliko per me shume info

“I lumtur dhe me shumë emocion ndodhem sot në Kalabri, tek arbëreshët tanë të dashur”, shkruan kreu i shtetit shqiptar .

Ja shenimi i plotë i Metës në facebook:

I lumtur dhe me shumë emocion ndodhem sot në Kalabri, tek arbëreshët tanë të dashur.

Kënaqësi të takoja Presidentin e Rajonit dhe mikun e shqiptarëve, Gerardo Mario Oliverio dhe t’i shprehja mirënjohjen për kontributin e tij në forcimin e marrëdhënieve mes dy popujve tanë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.