Meta i thotë “OK” mbylljes së llotove e kazinove, dekreton vendimin e Ramës

1

Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme ndryshimet në ligjin për lojërat e fatit.

Presidenti i Republikës dekretoi ndryshimin e ligjit pas vendimit të marrë nga qeveria Rama.

Kliko per me shume info

Ndryshimet në ligj parashikojnë mbylljen e të gjitha lojërave të fatit pas datës 1 janar.

1 COMMENT

  1. Filozofi lesheliste. Fix sipas teorise te dr. Allamullit. Kerreji nje si qe te shpetoj tjatri. Nuk kan kapacitete qe te kontrollojne /penalizojne. :
    – mashtrimin npm fiksimit te rezultateve
    – evazionin fiskal dhe korrupsionin , poor dhone ti mbyllim. Mbi 50 miljon euro derdheshin ne buxhet. Megjithse nuk e kalonte 30% e vleres faktike, eshte i dmd per shum bira qe ka gardhi.
    Nuk eshte problem fakir fukarenjve qe mund te lene ne nje vit deri ne 1 miljon euro, por problem eshte nje rivalitet i mundshem nga 699 miljon eurot, te cilet ne nje moment do blejne rezultate te fiksuara.
    Burrat vertet do te kthehen ne shpi, po ne shpine kujt? Te pakten bastexhite nuk jane kurvare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.