Merren në mbrojtje prokurorët dhe gjyqtari që çuan në burg deputetët e PS

0

Janë marrë në mbrojtje dhe janë shtuar masat e sigurisë për dy prokurorët dhe gjyqtarin që firmosën urdhër-arrestet për operacionin “Volvo 4”.

Kujtojmë se mes të arrestuarve ishin dhe dy ish-deputetët socialistë Arben Çukodhe Arben Ndoka, si dhe pjesëtarë të grupit Avdylaj në Shijak.

Kliko per me shume info

Dy prokurorët që firmosën urdhërarrestet janë Vladimir Mara dhe Dritan Prençi, ndërsa gjyqtari që i miratoi është Bib Ndreca.

Krimet e Rënda bëjnë me dije se është vlerësuar nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë tre të sipërpërmendurit të përfitojnë mbrojtje.

Deri më tani nuk ka kërcenim konkret, por vlerësim të një rreziku të mundshëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.