Mënyra praktike si të largoni aromën e keqe të frymëmarrjes

0

Një nga problemet më serioze me të cilët njerëzit përballen çdo ditë është aroma e keqe e frymëmarrjes. Kjo aromë vjen si pasojë e ushqimeve, mostrajtimit të dhëmbëve apo edhe nga problemet me stomakun.

Mënyrat e trajtimit janë të shumta dhe disa prej tyre janë të kushtueshme. Ne po ju tregojmë disa truke shumë praktike që do ju ndihmojnë të shpëtoni nga ky problem pa shumë kosto. Pjesën më të madhe të produkteve i keni në shtëpi.

Kliko per me shume info

1 – Përdorni gjatë ditës majdanoz të freskët.

2 – Përdorni shpëlarës antibakterial.

3 – Duhet të konsumoni të paktën dy herë në ditë kos të freskët.

4 – Duhet të shpëlani gojën me sodë buke.

5 – Gjatë ditës konsumoni sa më shumë çamçakëzë djegës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.