Mbytet peshkarexha afër Sazanit, peshkatarët mbi kamerdare shpëtohen nga trageti

0

Një peshkarexhë është mbytur mbrëmjen e djeshme afër Sazanit dhe tre peshkatarët që ndodheshin në bord janë shpëtuar t nga një traget i linjës Vlorë-Brindizi.

Peshkarexha kishte pësuar avari dhe ishte fundosur nën ujë, ndaj tre peshkatarët kishin rrëmbyer kamerdaret dhe ishin hedhur në det duke pritur shpëtimin.

Kliko per me shume info

Ata kanë qendruar gjatë në ujë, afër 4 orë, derisa një traget i linjës Vlorë-Brindisi i ka parë dhe i ka marrë me nxitim për t’i nxjerrë në breg.

Të tre janë dërguar në spitalin e Vlorës, për mjekim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.