Mashtron 18-vjeçarin, i premton punë me dokumente false

0

Një 18-vjeçar ka rënë preh e mashtrimit në Tiranë. Përballë kërkesës së tij për tu punësuar, “i është gjendur” dikush, që e ka mashtruar dhe kundrejt pagesës, i ka premtua punësim, por duke përdorur dokumente false.

Sipas burimeve të Policisë Vendore të Tiranës, mësohet se, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për F. L., 28 vjeç, banues në Tiranë, pasi nëpërmjet mashtrimit, i ka marrë një sasi lekësh K. N., 18 vjeç, banues në Tiranë, me premtimin për një vend pune, duke përdorur dokumente të falsifikuara.

Kliko per me shume info

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë – Seksioni për krimin ekonomik e financiar

Më datë 08. 11. 2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për shtetasin F. L., vjeç 28, banues në Tiranë, pasi nëpërmjet mashtrimit, i ka marrë një sasi lekësh, shtetasit K. N., vjeç 18, banues në Tiranë, me premtimin për një vend pune, duke përdorur dokumente të falsifikuara. Nenet 143 e 186 të Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.