Manchester United ia merr Juventusit fitoren “nga dora”

0

Skuadra e Manchester United ka arritur të pamundurën, në ndeshjen e sotme të Ligës së Kampionëve ka mposhtur Juvetuesin me rezultat 1-2.

Golin e parë e shënoi Ronaldo (65’), por deri sa Juventuesi pati shumë raste të mira shënimi për të rritur epërsinë, erdhi dënimi nga United, Mata (86’) barazoi rezultatin, kurse goli i epërsisë për ishullorët erdhi nga autogola e Sandro (90’).

Kliko per me shume info

Juventus mbetet në pozitën e parë në Grupin H me 9 pikë, i dyti është United me 7 pikë.

United ka vazhduar traditën e fitoreve ndaj Juventusit, pasi në takimet e zhvilluara në Ligën e Kampionëve, tani ka 4 fitore, një barazim dhe një humbje. Juventusi të vetmen fitore e ka shënuar më muajin e kaluar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.