Liverpool pa Shaqirin mposhtet në Beograd

0

Liverpool është mposhtur në Beograd nga Crvena Zvezda. Takimi i zhvilluar në Ligën e Kampionëve, në letër konsiderohej i lehtë për Liverpoolin, ka përfunduar me rezultat 2-0. Të dy golat u shënuan në pjesën e parë nga Pavkov (22’ dhe 29’).

Crvena Zvezda në pjesën e parë ishte më dominuese në pjesën e parë, kurse në pjesën e dytë iniciativa ishte tek Liverpooli, por që nga të gjitha goditjet drejt portës serbe, vetëm dy ishin Brenda kornizës së portës.

Kliko per me shume info

Të kujtojmë se Liverpool ka udhëtuar në Beograd pa shqiptarin, Xherdan Shaqiri, i cili është lënë në Angli për shkak të mundësisë së tensionimit të situatës nga tifozët serbë. Por “zemër gjerësia” u kushtoi me humbje ishullarëve, pasi u vërejt dukshëm mungesa e Shaqirit, i cili tani është më i miri për pasime në klub.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.