Lirohen gjatë natës 12 të ndaluarit në Gjirokastër, mes tyre edhe ekstremisti grek Karathano

0

Një prezencë e shtetasve greke, relativisht e lartë në numër, ishte e pranishme ditën e djeshme në ceremoninë e varrimit të ekstremistit grek Kostandinos Kaçifas.

Disa prej tyre u shoqëruan në komisariat, ndërkaq mësohet se 12 prej tyre janë liruar.

Kliko per me shume info

Ata tentuan të krijojnë trazira gjatë ceremonisë mortore dhe u shpërthyen në thirrje raciste ndaj shqiptarëve.

Mësohet se gjashtë grekë dhe gjashtë minoritarë janë liruar rreth orës 02.00 pas mesnate, mes tyre edhe ekstremisti grek Babis Karathano. Ata do të procedohen në gjendje të lirë.

PERSONAT QË U SHOQËRUAN DJE:

Andrea Panajot Kuri
Thoma Filip Stefo
Kristo Anastas Duci
Haralamb Nikolla Karathano
Thanas Vangjel Papas
Pirro Kosta Panajoti
Dhimiter Nasipa Kostandinos
Nina Dhionis Dinos
Kostantandinos Grigoris Gizolis
Anestis Kostaqis Panajotis
Jorgos Dhimitris Varelas
Athanasis Jorgos Papas

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.