Kohë vere, mësoni parashikimin e motit për sot dhe nesër

0

Meterologët  parashikojnë kohë të mirë dhe me diell për ditën e sotme dhe nesër.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit bën me dije se temperaturat do të vazhdojnë të jenë të larta edhe ditën e nesërme.

Kliko per me shume info

Ky është parashikimi i motit për sot dhe nesër nga IGJEUM:

Reshjet

Sot pasdite dhe nesër nuk priten reshje, siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark.

Temperaturat

Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 16 / 22 °C

në vendet e ulëta: 13 / 21 °C

në vendet malore: 8 / 20 °C

Era

Sot pasdite dhe nesër era do të fryjë e lehtë deri mesatare, kryesisht në bregdet dhe zonat malore.

Zjarret në pyje

Sot pasdite dhe nesër Qarqet, Dibër, Tiranë, Elbasan, Fier, Berat dhe Korçë, pritet te jenë në nivel rreziku ‘i moderuar’, pjesa tjetër e qarqeve ndodhen në nivelin ‘i ulët’. Qarkut Shkodër ‘s’ka rrezik’ për zjarre në pyje, siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.