“Kaçifas ka qenë shumë sportiv dhe i komunikueshëm, qerasi gjysmën e lokalit 30 minuta para ngjarjes”

0

Kostandinos Kaçifa, 35-vjeçari i cili shkaktoi shumë polemika si në shtetin shqiptar dhe atë grek dhe rindezi një situatë tashmë të harruar midis dy shteteve.

Ai u vra gjatë një shkëmbimi zjarri me Forcat RENEA për mosbindje ndaj urdhrit të dorëzimit duke iu kundërpërgjigjur me të shtëna.

Kliko per me shume info

Gazetari nga Gjirokastra, Piro Nase në një lidhje për “360 Gradë” në Ora News bëri me dije se çfarë ndodhi rreth një orë përpara se Kaçifas të përplasej me policinë dhe të vritej.

Pjesë nga deklarata e gazetarit:

Ka qenë shumë sportiv dhe i komunikueshëm. Madje ka qerasur gjysmën e lokalit 30 minuta para ngjarjes. Përpara se të ndërmerrte aktin në mes të fshatit, personat që ndodheshin jashtë klubit i paralajmëroi; shkoni dhe hyni brenda 3, 4 herë. Kanë qenë të moshuar.Policia ka qenë e stacionuar atje në bazë të një protokolli që është zbatuar pasi do të vinin autoritetet shumë të larta shtetërore. Policia ishte prezente në pikat nevralgjike. Qarkullon një legjendë në Bularat që Kaçifas nuk do të binte kurrë në duart e policisë. Ka qenë person rezident në Athinë prej gati 10 vjetësh.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.