Julian Deda i kthehet Pampurit, deputete demokrate nuk bëjnë si ty

0

Aktori Julian Deda i është drejtuar deputetes Oriola Pampurit se nuk dilet në deklaratë për shty për t’i rënë biznesit, por për t’i kërkuar llogari qeverisë.

Në një postim në rrjetet sociale Deda ka shkruar se një deputet i një partie të djathë nuk mund të godasë në asnjë moment biznesin dhe sipërmarrjen private.

Kliko per me shume info

“O Orjola, o deputete e “djathte”, nuk dilet ne deklarate per shtyp, per t’i rene biznesit por per ti kerkuar llogari qeverise. Se nuk e di, a ta kane thene, por nje deputet i nje partie te djathte, nuk mund te dale ne asnje moment te godase biznesin dhe sipermarrjet private, eshte jashte çdo parimi te se djathtes”-ka shkruar aktori më tej në postimin e tij.

Në përfundim të postimit të tij, ai shkruan se biznesi nuk ia ka marrë me zor kontratën qeverisë dhe se procedurat i bën qeveria dhe jo biznesi.

Gjithashtu Deda e ka këshilluar Pampurin të thellohet se mund jetë duke lëru ujë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.