Ju nuk e keni idenë se çfarë i ndodh trupit tuaj me vetëm një pije energjike/ STUDIMI

0

Konsumimi i vetëm një pije energjike mund të rrisë rrezikun e sulmit në zemër dhe goditje në 90 minuta, zbulon një studim i ri.

Hulumtuesit nga Universiteti i Teksasit në Hjuston thonë se pija të ngushton enët e gjakut, e cila kufizon rrjedhjen e gjakut në organe vitale, shkruan DailyMail.

Kliko per me shume info

Studimet e kaluara i kanë lidhur pijet energjetike – të tilla si Red Bull, Monster dhe 5-Hour Energy – me problemet e stomakut, nervit dhe zemrës,shkruan DailyMail.

Por ekipi thotë se gjetjet e tij janë ndër të parat për të hedhur dritë mbi mekanizmin e mundshëm që lidh konsumimin e lartë të pijeve të energjisë në një sindrom metabolik të rrezikahqm në rritje./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.