Policia italiane kap sasinë rekord të ngarkesës së “pluhurit”

0

Policia italiane zbuloi rreth 270 kg heroinë të fshehur në një kamion në bordin një anijeje që mbërriti nga Irani, ngarkesa më e madhe e tillë në të paktën 20 vjet në Itali, tha policia të enjten (8 nëntor).

Anija ishte nisur nga porti Bandar Abbas në Iran dhe kishte ndaluar në Hamburg të Gjermanisë dhe Valencia të Spanjës, përpara se të mbërrinte në portin italian të Gjenovës më 17 tetor, ku policia zbuloi heroinën e fshehur.

Kliko per me shume info

Një zëdhënës i policisë tha se hetuesit nuk ishin të sigurt kur ose ku u soll droga në anije.

Droga e fshehur në anije kapet në Itali

Policia italiane zbuloi rreth 270 kg heroinë të fshehur në një kamion në bordin një anijeje që mbërriti nga Irani, ngarkesa më e madhe e tillë në të paktën 20 vjet në Itali, tha policia të enjten (8 nëntor). Anija ishte nisur nga porti Bandar Abbas në Iran dhe kishte ndaluar në Hamburg të Gjermanisë dhe Valencia të Spanjës, përpara se të mbërrinte në portin italian të Gjenovës më 17 tetor, ku policia zbuloi heroinën e fshehur. Një zëdhënës i policisë tha se hetuesit nuk ishin të sigurt kur ose ku u soll droga në anije. .

Gepostet von VOA – Zëri i Amerikës am Freitag, 9. November 2018

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.