Huawei mposht përsëri Apple për numrin e shitjeve

0

Kompania kineze Huawei ka mposhtur rivalen Apple sa i përket shitjeve në vitin 2018.

Në tre mujorin e fundit Huawei shiti 355.2 milion njësi, përkundër që pati rënie për gjashtë për-qind.

Kliko per me shume info

Në gjashtë muajt e fundit kompania kineze ka arritur të shesë më shumë telefona të mençur se gjiganti Apple.

Këtë sukses Huawei e arriti përmes modeleve të telefonave ‘P’ dhe ‘Mate’.

Samsung vazhdon të mbetët kompania numër një këtë vit në industrinë e telefonave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.